طابعة الباركود ZD 220 Zebra USB ZD22042-T0EG00EZ، بديلة لـ GC420T
اتصل للحصول على السعر
Ask on WhatsApp
16 الناس يشاهدون هذا المنتج الآن!
رمز المنتج: زد دي 220 التصنيف: الوسم:
وصف
ZD220 SPECIFICATIONS
الميزات القياسية
Thermal Transfer or Direct Thermal print method
ZPL and EPL programming languages
Single LED status indicator
Single button for feed/pause
USB connectivity
OpenACCESS™ for easy media loading
Dual-wall frame construction
ENERGY STAR qualified
الخصائص الجسدية
أبعاد Thermal Transfer:
10.5 in. L x 7.75 in. W x 7.5 in. H
267 mm L x 197 mm W x 191 mm H
Direct Thermal:
8.6 in. L x 6.9 in. W x 5.2 in. H
220 mm L x 176 mm W x 151 mm H
وزن 2.5 lbs./1.1 kg
مواصفات الطابعة
Resolution* 203 نقطة في البوصة/8 نقاط لكل ملم
ذاكرة 256 MB Flash; 128 MB SDRAM
Maximum Print Width 4.09 in./104 mm
Maximum Print Speed 4 in./102 mm per second
Media Sensors
  • Movable black mark sensor, limited range from centre to left side
  • Fixed off-centre gap sensor
Firmware ZPL II; EPL 2; XML
Media and Ribbon Characteristics
Maximum Label Length 39.0 in./991 mm
Media Width 1.00 in./25.4 mm to 4.4 in./112 mm
Media Roll Size 5.00 in./127 mm outer diameter Core inner diameter: 0.5 in. (12.7 mm) and 1.0 in. (25.4 mm) standard, 1.5 in. (38.1), 2.0 in., (50.8 mm) and 3.0 in. (76.2 mm) using optional adaptors
Thickness 0.003 in. (0.08 mm) min.; 0.0075 in. (.1905 mm) max. (tear-off mode only)
Ribbon Outside Diameter 1.34 in./34 mm (74 m)
Maximum Ribbon Length 244 ft. (74 m)
Ribbon Ratio 1:1 media to ribbon (74 m)
Ribbon Width 1.33 in./33.8 mm ~ 4.3 in./109.2 mm
Ribbon Core I.D. 74 Metre ribbon 0.5 in./12.7 mm
خصائص التشغيل
Operating Temp. 40° to 105° F/4.4° to 41° C
Storage Temp. -40° to 140° F/-40° to 60° C
Operating Humidity 10% to 90% non-condensing
Storage Humidity 5% to 95% non-condensing