طابعة ملصقات Honeywell PD45S PD45S0C0010000200
Ask on WhatsApp
11 الناس يشاهدون هذا المنتج الآن!
رمز المنتج: بي دي 45 إس التصنيف: الوسم:
وصف
PD45 Technical Specifications
GENERAL SPECIFICATION
Product models:
PD4500C: 2.36” keyed LCD
PD4500B: LED, Feed button
Printing modes: Direct thermal and thermal transfer Printing
Processors: Arm Cortex®-A7, 800MHz 128 MB flash memory 128 MB DDR3 SDRAM Multi-GB USB storage device (FAT16/ FAT32) Built-in real-time clock
مواصفات الطباعة
Printing resolution:
203 dpi: 8 dots/mm
300 dpi: 11.8 dots/mm
Printing speed:
203 dpi: 50 – 200mm/s (2-8ips)
300 dpi: 50 – 100mm/s (2-4ips)
Maximum width:
203 dpi: 108 mm (4.25 inches)
300 dpi: 105.7 mm (4.16 inches)
Maximum Continuous Print Length:
203 dpi: 4.8 m (15.75 inches)
300 dpi: 2.2 m (7.22 inches)
MECHANICAL
PD4500C/PD4500B
Dimensions (L x H x W):
L: 438 mm x 270 mm x 249 mm (17.24 in x 10.63 in x 9.80 in)
وزن: 9.25Kg (20.39lbs)
OPTIONS AND ACCESSORIES
• Wireless network interface card (PD4500C only)
• Cutter (PD4500C only)
RIBBON SPECIFICATIONS
Ribbon supporting: Inner carbon or outer carbon
Maximum roll diameter: 80 mm (3.15 inches), about 450 m (1,476 feet)
Roll core ID: 25.4 mm (1 inch)
Max. /Min.Width (ribbon and roll core): 110/51 mm (4.33/2.0 inches)
Type: Wax base, mixed base and resin base
Honeywell’s genuine media: sps.honeywell.com/us/en/products/ productivity/printer-supplies
MEDIA SPECIFICATIONS
Maximum/minimum width (label and liner): 114/20 mm (4.5/0.79 in)
Minimum label length:
Paper tearing mode: 5.0 mm (0.197 inches)
Cutter Mode: 38.0mm (1.5 inches)
Thickness (label and liner): 3 mil to 8.82 mil (0.076mm to 0.224mm)
Configuration: External roll paper or folding paper
Maximum diameter of label roll: 203.2 mm (8.0 inches)
Label roll core: 76 mm (3.0 inches)/25.4mm (1.0 inches)
PRINT INTERFACES Standard:
• USB 2.0 host interface
• USB 2.0 device interface
• Ethernet interface,transmission rate: 10/100 Mbps (PD4500C only)
• RS-232, transmission rate up to 115.2 KB/s (PD4500C only)
It supports the following serial port protocols:
• Fingerprint/Direct Protocol: XON/ XOFF, ENQ/ACK, RTS/CTS
• IPL: XON/XOFF, Honeywell Std.Protocol
Optional:
• Dual serial ports(PD4500C only): RS-232, RS-422 and RS-485, and 20 mA current loop, GPIO card
OPERATING ENVIRONMENT
Operating temperature: +5°C to +40°C (+41°F to +104°F)
Storage temperature: -20°C to +70°C (-4°F to +158°F)
BARCODES/FONTS/GRAPHICS
Barcodes: Supporting all main 1D and 2D symbols
SOFTWARE
USER INTERFACE LANGUAGES
POWER SUPPLY
PFC power supply with the rated power of 100W AC voltage: 100V AC to 240V AC, 50Hz to 60Hz